1 / 6
Ręcznie tkany dywan z przyjemnej mieszanki wełny z domieszką juty i bawełny. DOHA charakteryzuje się marokański stylem i jest tkany na płasko z efektem melanż z ciemnym, grubym brzegiem. Wełna to naturalny materiał, który doskonale ogrzewa i jest idealna, gdy masz w domu podłogi od których ciągnie chłodem. Ponadto, naturalna odporność wełny na zabrudzenia zapewnia, że jest praktycznym wyborem. Wspaniałe rękodzieło sprawia, że każdy dywan jest wyjątkowy. Grubość 0,8 cm. 2800 g/m².
Materiał: 60% wełna, 20% juta i 20% bawełna.
Wymiary produktu: Wybierz rozmiar przy składaniu zamówienia.
Konserwacja: Odkurzać regularnie końcówką bez szczotki.
Dywany wełniane są odporne na zabrudzenia, ponieważ włókna wełny pokryte są naturalnym tłuszczem zwierzęcym. Kurz i inne zabrudzenia gromadzą się na powierzchni, dzięki czemu można je szybko usunąć odkurzaczem lub podczas wietrzenia dywanu. Mniejsze plamy można zetrzeć wilgotną szmatką i letnią wodą. Poddać profesjonalnemu czyszczeniu.
Cechą charakterystyczną delikatniejszego dywanu jest to, że może się mechacić, zwłaszcza gdy jest nowy. Jest to zjawisko naturalne dla tego materiału i techniki wykonania. Powstający meszek jest pozostałością z etapu produkcji i ustaje wraz z czasem i odpowiednią pielęgnacją.
Wskazówki/rady: Zalecamy użycie maty antypoślizgowej STOPP, która zmniejszy ryzyko poślizgnięcia się oraz przesuwania się dywanu. Ponadto mata zapewnia ochronę zarówno dywanowi jak i podłodze. Od czasu do czasu obracaj dywan, aby uzyskać równomierne przetarcie. Pod wpływem bezpośredniego słońca dywan może płowieć.
Numer artykułu: 1671524-02